Dış Cephe Kompozit Temizliği

Dış Cephe Kompozit Temizliği

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizliği özellikle yüksek binalar söz konusu olduğunda ciddi önem taşır. Bireysel olarak kompozit temizliği yapmak oldukça tehlikelidir. Bu sebeple uzman temizlik firmalarından yardım almak en doğrusu olur. Dış cephe kompozit evlerin, bahçe duvarlarının ya da ticari binaların dış cephesi için, geri dönüştürülmüş plastik ve ahşaptan imal edilen panellerle yapılan bir tasarım seçimidir.

Dış Cephe Kompozit Temizliği kompozit panellerin arasına sıkışan çıkarılması zor kirleri çeşitli yöntemlerle temizlenmesini sağlar. Kompozit temizliği hassas bir şekilde yapılmalıdır. Kompozit duvar kaplamalarının solmaması ve çizilmemesi için temizlemek için kullanılan deterjanlara ve kimyasallara dikkat edilmelidir.

Dış Cephe Kompozit Temizliği yöntemlerinden basınçlı temizleme sistemi işin ehli tarafından yapıldığı takdirde en etkili sistemlerden biridir. Böylelikle dış cepheye zarar vermeden kirler çözülmüş olur.

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizliği

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizliği yapılırken dış cephenin kabartmaları ve desenleri içerisine hapsolan kirleri ve kalıntıları temizlemek için ılık sabunlu su ve dış cephenin çizilmemesi için yumuşak kıllı fırçalar kullanılır.

Dış Cephe Kompozit Temizliği esnasında toz alma işlemi için işaretleme tebeşiri kullanabilirsiniz. Temizlik firmalarının kullandığı işaret tebeşirleri iz bırakmaz ve yüzey rengini bozmaz. Uzman kompozit ve dış yüzey temizleme firmaları kendilerine has temizlik malzemesi ve yöntemler kullanırlar. Temizlik esnasında yüzeylerde iz bırakılmaması elzemdir. Çünkü bütün dış cephede kirli kalan bir panel bile dışarıdan bina görünümünü önemli ölçüde bozacaktır. Bu yüzden temizlik esnasında işaretleme yöntemleri kullanılarak her bir yüzeyin temizlendiğinden emin olunmaktadır.

İzmir Dış Cephe kompozit temizliği Alan Firmalar

İzmir Dış Cephe kompozit temizliği alan firmalar birçok bakımdan birbirinden ayrılır. Çok yüksek binaları temizlemek için gerekenler bazı firmalarda mevcut olmadığı için temizlik firmaları ile konuşurken bina yüksekliği gibi konularda bilgi vermeniz gerekmektedir. Firmanın deneyimlerini ve geçmiş referanslarını inceleyerek söz konusu referanslar ile bağlantı kurarak iyi bir hizmet alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Dış Cephe Kompozit Temizliği yapan firmalarda özel dış yüzey parlatıcıları bulunmaktadır. Dış yüzey hortumlarla yıkanıp kurutulduğunda ikinci aşamaya geçilerek bir parlatıcı kullanılır. Bu parlatıcılar kalan su tanelerini absorbe eden oksalik asit içermektedir. Bu asitli parlatıcı yüzeye herhangi bir zarar vermez ve dışarıdan parlayan bir görüntü sağlar.

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizlik Şirketleri

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizlik Şirketleri kış aylarında dış cephede biriken karları temizlemek için plastik kürek kullanır. Bu şekilde kompozit panellere zarar verilmeden biriken karlar temizlenmiş olmaktadır. Daha sonra panellerin arasında kalan karları temizlemek için kalsiyum klorür ve kaya tuzu kullanarak buzları çözmüş olurlar. Dış cephe temizliği aynı zamanda yazlık ve kışlık bakımları da gerçekleştirmiş olur. Bu aşamalarda dış yüzeye zarar vermeden temizliğini ve bakımını sağlamak dış cephenin ömrünün de uzamasını sağlar.

İzmir Dış Cephe Kompozit Temizlik Şirketleri dış yüzeyde biriken toprak ve polenlerin zaman içerisinde küf oluşumuna zemin hazırladığını belirtmektedir. Biyofilm üzerinde oluşan küfler ılık sabunlu su yardımıyla temizlenebilir ancak bu küflenmeyi engellemek için belirli aralıklarla dış kaplamanın düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli temizlik hava koşullarının etkilerinin en aza indirgenmesini ve kirlerin birikmesini engeller. Bu şekilde dış cephenin her zaman temiz ve parlak bir görünüm sağladığından emin olunabilir.

Dış Cephe Kompozit Temizliği basınçlı yıkayıcılarla yapıldığında yüzeyde kirli su kalma riski taşıdığından kurutma işlemi için özel fanlar kullanmaktadır. Yüzeyin tamamen durulandığından emin olunduktan sonra paneller kurumaya bırakılarak aşındırmayı engelleyen yöntemlerle parlatılıp temizleme işlemi tamamlanmış olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tıkla Ara