fbpx

İzmir Dış Cephe Temizliği

İzmir Dış Cephe Temizliği

izmir dış cephe temizliği için kullanılan suyun sertlik derecesi önem taşımaktadır. Sert su kireç, silika ve kalsiyum gibi yüksek oranlarda çeşitli mineraller içermektedir. Sert su ile yapılan temizliklerde su  kuruduğunda yüzeylerde lekeler ve tortular kalması muhtemeldir. Genellikle bu tortular beyaz sirke ile temizlenebilir. Bu sebeplerle temizlik esnasında sert su kullanılmamalıdır.

Eğer dış cephe cam temizliği izmir  bölgesinde sert su kullanmanız gerekiyorsa bir bez yardımıyla yüzeyi kuruladıktan sonra bir üfleyici yardımıyla yüzeyi tamamen kurutarak yüzey parlatıcı ürünler ile leke kalmasını önlemeniz mümkündür.

İzmir Dış Cephe Cam Temizliği

izmir dış cephe temizliği iklim koşullarının yarattığı rüzgar, nem, aşırı sıcaklık gibi faktörlerle oluşan yıpranma payını en aza indirgeyecektir. Dış cephe temizlenmediğinde toz gibi aşındırıcı parçacıklar yüzeye zarar vereceğinden belirli aralıklarla temizliğini yaptırmak dış cephenin ömrünü uzatmış olacaktır.

İzmir Dış Cephe Cam Temizliği için sıcak ve kuru bir günü beklemek en doğrusu olacaktır. Rüzgarlı günlerde basınçlı su ile yıkanan yüzey temizlik konusunda tatmin edici bir sonuç sağlamaz. Basınçlı su ile temizleme esnasında havalandırma delikleri ve aydınlatma armatürleri koli bandı ya da plastik örtülerle kapatılarak korunur. Daha sonra püskürtme işlemi ile temizliğe başlanır.

 İzmir Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri

izmir dış cephe temizliği yapılırken dikkate alınan ilk unsur dış yüzeydeki pas, küf ve yoğun kir birikintileri varsa önce onlar temizlenir. Bu ağır lekeler bitişik yüzeylere yapışmasın diye sırasıyla el ile temizliği sağlanır. Bu lekeler sabun ve sert bir fırça yarımıyla ya da güçlü çözeltilerle temizlenirse pas gibi lekelerin tekrar oluşması engellenmiş olur.

izmir Dış Cephe Cam Temizliği manyetik aparatlarla yapılabileceği gibi güçlü püskürtme özelliği taşıyan aletler ile de yapılır. Cam temizliğini bireysel olarak gerçekleştirdiğinizde kullandığınız bezin kalitesinden emin olamazsınız. Cama yapışacak ve mikro çizikler oluşturacak lif parçalarını dökebilen bezler uzun vadede dış cephe cam yüzeyinde bozunma yaratacaktır. Bundan kaçınmak için profesyonellerle çalışmak riski ortadan kaldırmanızı sağlar.

 Dış Cephe Cam Temizliği İzmir

izmir dış cephe temizliği yapan profesyoneller kuzu yününden yapılan ve camı çizmeyen aletler kullanırlar. Ayrıca pirinçten yapılan silecek ile yüzeyde biriken suyu temizlerler. Dış cephe temizliği için profesyonellerin kullandığı aletler yüzeylerin korunması için uygun özellikler taşır. Mikrofiber bezler ya da süngerden yapılan aletler her zaman kalıcı bir temizlik sağlamayabilir.

izmir Dış Cephe Cam Temizliği  için beyaz sirke ve bulaşık sabunu önerilse de cam temizliği yapan firmalar çeşitli kimyasal çözeltiler kullanmaktadırlar. Uzun vadede cam yüzeylerin kir tutmamasını sağlayan ve uzun süre parlaklığını koruyan bu yöntemler bireysel olarak kullanacağınız yöntemlerden daha etkili olacaktır.

 İzmir Dış Cephe Cam Temizlik Firmaları

izmir dış cephe temizliği yapılırken ince uzun çizgilerin ve lekelerin kalmamasına dikkat edilir. Eğer leke kalmışsa uygun solüsyonlar kullanılarak dış cephe tekrar durulanır. Dış cephenin hiçbir leke ve iz olmaksızın temiz görünümü binanın içi hakkında da fikir vereceğinden profesyonel temizlikçilerle çalışmak en doğrusu olacaktır. Temizlik esnasında kullanılan kalitesiz bezlerin rengi cam yüzeylere geçebilir ve geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olabilir. Bunlardan kaçınmak için uzmanları tercih etmek en doğrusu olacaktır.

İzmir Dış Cephe Cam Temizlik Firmaları arasından seçim yapılırken cam malzeme ile mülkün inşa edildiğini belirterek bu yönde hizmet veren firmalarla çalışmalısınız. Deneyimsiz firmalar yanlış temizleme tekniği ile dış yüzeyde hasar bırakacağından sertifikalı ve uzman firmaları tercih etmenizde yarar vardır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tıkla Ara